Прочитати анотацію

«До п’ятої річниці перемоги Майдану вийшла друком перша українська книга з елементами перформансу. Це арт-проект «Відлік», що являє собою своєрідний атлас України на старті новітнього періоду історії — власне, і започаткованого Майданом.

Ми бачимо бронзові кола з назвами міст країни на Майдані Незалежності, зафіксовані в тому вигляді і в тому контексті, в якому їх застав кінець протистоянь на вулицях столиці: розібрана бруківка, голий пісок, кіптява на землі… Автор наводить демонстративно відсторонені світлини, наслідуючи скануючій камері «Сталкера» Андрія Тарковського. Проте має намір залучити читача не лише до спостереження (нехай і емоційно хвилюючого): сторінки з окупованими містами (Донецьк, Луганськ, Севастополь, Сімферополь) раптово випадають з книги, і читач має з цим щось робити. Спонукати до дій — нехай на перший раз сим­во­ліч­них — є одним із завдань проекту.

«Відлік» — перший перформативний книжковий проект, стовідсотково втілений в Україні. Він є зразком не лише концептуальних, а й поліграфічних рішень».

TSN.UA